דודי חשמל

דודי חשמל הם האופציה החלופית להתקנת דודי שמש. כאשר מדובר על דירה חדשה, על פי חוק חייב להיות מותקן בה דוד שמש, אך כאשר הגיע הזמן להחליף את דוד השמש או כאשר ישנו בדירה דוד חשמלי שהגיע הזמן להחליפו, ניתן לבחור בדוד חשמלי על פני דוד שמש. לכאורה נראה כי לדודי שמש ישנם יתרונות ברורים של חיסכון באנרגיה ולכן גם בכסף. עם זאת, כאשר בודקים לעומק רואים כי התשובה אינה חד משמעית והעדיפות של דוד כזה על פני אחר תלויה גם בגורמים נוספים.

דוד חשמל

דוד חשמל

כיצד לבדוק האם עדיף דוד חשמלי?

הגורמים המרכזיים שיש לבדוק הם כמה דיירים אמור דוד זה לשרת ומהם הרגלי צריכת המים החמים שלהם. דבר נוסף שיש לבחון הוא האם יש בדירה מקום טוב להתקנת דוד חשמלי. דוד חשמלי זקוק לשטח לא קטן. מומלץ מאוד להניחו במצב מאונך ולא מאוזן בכדי שניצול האנרגיה יהיה טוב יותר ויש להניחו קרוב ככל האפשר לברזים כדי שזרימת המים מן הצנרת לדוד תהיה קצרה ככל האפשר. אפשרות נוספת היא הנחתו על הגג במקום דוד שמש ללא הפעלת הקולטים.

כיצד לבחור דוד חשמלי?

דודי חשמל נבדלים זה מזה בנפח שלהם, בחומר ממנו הם עשויים ובאיכות הייצור שלהם. ראשית התכווננו על דוד בנפח לו אתם זקוקים. נפחי הדודים נעים בין 50 ליטר ל- 200 ליטר. דוד בנפח 50 ליטר מתאים לשימושו של אדם יחיד. עבור זוג ניתן להתקין דוד בנפח של 80 ליטר, למשפחה בת 4 נפחות נדרש דוד של 120-160 ליטר. נסו להעריך עד כמה אתם עושים שימוש במים החמים במהלך היום ובחרו דוד בנפח המתאים לכם. מעבר לכך, בחרו רק דוד המיוצר על ידי חברה מוכרת ומנוסה בתחום. ככל שהחומר ממנו עשוי הדוד איכותי יותר, המחיר יהיה גבוה יותר, לכן אל תבחרו בדוד זול. במהרה תגלו שהתקלות בו חוזרות. חומר זול אינו יוצר בידוד מספיק והמים החמים ישמרו למשך פחות זמן, תצטבר בו יותר אבנית ויתגלו תקלות לעיתים קרובות. דודי חשמל הם מוצרים שאמורים לשמש אתכם במשך 10-15 שנים ולכן כדאי להשקיע.

כיצד לבחור מתקין?

גם בנושא זה אל תתפשרו. מתקין חייב לבצע את עבודתו על פי התקן הישראלי ולהיות מתקין מורשה. וודאו זאת עם המתקין. מתקין אשר משווק דודים מאיכות מעולה מוכיח בכך רצינות והבנה בתחום. בדקו עם המתקין האם ההתקנה כוללת פירוק ופינוי הדוד הישן, בדקו לאן הדוד מפונה ושאלו היכן נעשים חיבורי הצינורות.

מתקינים איכותיים באזור הצפון

זקוקים להתקנה או תיקון דוד חשמלי באזור הצפון? אתם גרים ביוקנעם, רמת ישי, חיפה והקריות, זכרון יעקב או עפולה? אנחנו עומדים לרשותכם. אנחנו ב"סולאר ג'ינו" בעלי ניסיון של מעל 28 שנה בתחום דודי חשמל, משווקים, מתקינים ומתקנים דודים באזורים אלה. אנו מודעים לכך שקשה מאוד לעבור יום ללא שימוש בדוד (במיוחד בחורף…) ולכן מבטיחים הגעה מהירה ועבודה יסודית ואיכותית.

פועלים באזורים הבאים:

דודי חשמל בזכרון יעקב

דודי חשמל בעפולה ויוקנעם

דודי חשמל ברמת ישי וטבעון


סולר ג'ינו, נייד: 052-3354699 – שלום