דודי חשמל בעפולה ויוקנעם

דוד חשמלי הוא המתקן הפשוט ביותר לחימום מים. הוא מותקן בדירות רבות וגם במשרדים. זהו דוד אשר התקנתו קלה וזולה באופן משמעותי מזו של דוד שמש וגם הדוד עצמו זול יותר. לכן, רבים מעדיפים את התקנתו של דוד חשמלי. כאשר רוכשים דודי חשמל בעפולה ויוקנעם כמו בכל אזור אחר, חשוב לבחור דוד איכותי וגם מתקין מיומן שיעשה זאת בצורה מקצועית וגם יספק שירות אם יש צורך בכך.

המבנה והפעילות של דוד חשמלי

דוד חשמלי בנוי ממיכל חיצוני ומיכל פנימי אשר ביניהם ישנה שכבה מבודדת. המיכל הפנימי חייב להיות עשוי ממתכת חזקה, כזו שאינה מחלידה כמו אמייל. חשוב שזו תהיה מתכת חזקה וגמישה, כזו שתוכל להכיל את המים גם כאשר הם מתחממים ומתפשטים בעקבות החימום מבלי שיגרם פיצוץ בדוד. שסתום מיוחד הנקרא שסתום פורק לחץ אחראי לכך שלא יתרחש פיצוץ בדוד. בתוך מיכל הפנימי של הדוד ישנו גוף החימום של הדוד. החשמל המגיע אל גוף החימום מחמם אותו, והחום עובר מגוף החימום אל המים. המים שמתחממים עולים מעל המים הקרים. לכן רצוי שדוד חשמלי יותקן במאונך וגם בשל כך צינור המים החמים נמצא בחלקו העליון של הדוד. על מנת להאיץ את התחממות המים, מותקן בדוודים רבים שרוול האצה, מעין שרוול שמכיל בתוכו את גוף החימום ומאיץ באופן משמעותי את החימום. תרומתו של שרוול ההאצה לחימום מהיר יותר של המים ניכרת בדוודים גדולים ופחות בקטנים.

תקלות העלולות להווצר בדוד חשמלי

אחד הגורמים השכיחים להיווצרות תקלות בדודי חשמל הוא אבנית אשר מצטברת סביב גוף החימום. האבנית מקשה על מעבר החום מגוף החימום אל המים. כך, על מנת שמים יגיעו למידת החום הרצויה, גוף החימום עובד קשה יותר, מתחמם יותר עד שבשלב בו כמות האבנית היא רבה מאוד הוא נשרף. הדבר גורם לקצר ומצריך את החלפת גוף החימום. על מנת להמנע מתקלה זו כדאי להקדים תרופה למכה ולהתקין גוף חימום חדש מדי כחמש שנים.

בחירת הדוד הנכון והמתקין הנכון

על מנת למצוא דודי חשמל בעפולה ויוקנעם יש לבצע מעט חיפוש. לגבי הדוד עצמו, בחרו דוד שמיוצר על ידי חברה מוכרת ומקצועית. חשוב לבדוק שלדוד ישנו תו תקן המעיד על איכותו. בחרו דוד אשר מתאים בנפח שלו למספר הנפשות בדירה, כאשר יחיד יכול להסתפק בדוד בנפח של 50 ליטר. לזוג יתאים דוד של 80 ליטר. אדם זקוק בממוצע לכ- 30 ליטר מים חמים ביום. מעבר לכך בחרו משווק ומתקין דודי חשמל בעל ניסיון ותעודה המעידה על הכשרתו. נסו לחפש המלצות בקרב חברים, משפחה או בפורומים באינטרנט.

אנחנו ב"סולאר ג'ינו" משווקי ומתקינים דודי חשמל בעפולה ויוקנעם, בעלי ניסיון ומיומנות רבים בתחום ויכולים לייעץ לכם בבחירת הדוד המתאים.


סולר ג'ינו, נייד: 052-3354699 – שלום