דודי שמש

אחד מסימני ההיכר של בית ישראלי הוא דודי הענק המתנוססים על הגג- דודי השמש. התמונה של דודי שמש על גגות הבתים היא מובנת מאליה עבורנו- עד כדי כך הפכו דודי השמש לחלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי. לא סתם דודי השמש הם חלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי- זוהי גם המצאה ישראלית! מאז שנות החמישים ועד היום יכול כל אדם לחסוך כ- 4% מצריכת האנרגיה שלו. באמצעות דודי השמש אנו רותמים את אחד הנכסים הגדולים ביותר שלנו- אור השמש לתועלתנו על בסיס יומיומי.

דוד שמש

דוד שמש

מהם החלקים העיקריים בדודי השמש?

דודי שמש מורכבים משני חלקים עיקריים: מיכל המים וקולט השמש. במיכל המים ישנו בידוד תרמי אשר שומר על טמפרטורת המים בדוד. הוא עשוי מפח מגלוון כך שהוא גם עמיד בפני לחץ. קולט השמש עשוי מלוחות סולאריים אשר מונחים באלכסון, לכיוון דרום בכדי לקלוט כמות מקסימלית של שמש.  ישנם קולטי שמש בסיסיים וגם מערכות סולאריות מתוחכמות המצליחות לקלוט את קרני השמש באפן יעיל יותר.

איך לבחור דודי שמש?

כאשר בודקים דודי שמש, הפרט הראשון המבדיל בין דוד אחד לאחר הוא הנפח. אם מדובר על אדם יחיד, יספיק דוד שמש בנפח של 80 ליטר. לצריכתם של עד ארבעה אנשים יספיק דוד בנפח של 120 ליטר. לצריכתם של חמישה עד שבעה אנשים יתאים דוד של 170 ליטר ולצריכת כמות גדולה יותר של אנשים יש להתקין דוד שמש בנפח 200 ליטר. בנוסף, חשוב לבדוק את החומרים מהם עשוי הדוד, שהוא עשוי מחומרים חזקים שאינם מתבלים במהירות. דוד במחיר זול עשוי בתחילה לפתות אך לטווח ארוך רכישתו אינה כדאית. חשוב לבחור דוד שיוצר על ידי חברה מוכרת ובעלת מוניטין בתחום. גם כך דוד שמש דורש תיקונים מדי פעם בשל הצטברות אבנית שישנה במים. לכן, תנו לו את נקודת הפתיחה הטובה ביותר.

איך לבחור מתקין?

התקנת דוד שמש דורשת ידע וניסיון בתחום. כאשר אתם בוחרים מתקין וודאו קודם כל כי הוא מתקין מורשה. אל תחששו גם לשאול אותו לרמת הידע והניסיון של בתחום. בדקו האם ההתקנה כוללת התקנת מחמם חשמלי עם שרוול האצה, בקשו מהמתקין לפרט כיצד הוא מתכוון לחבר את הצינורות מן הדוד לדירה, ודאו שהמתקין עומד לקשור את המתקנים בחוטי מתכת כפי שנדרש. החשוב מכל הוא שהמתקין יראה לכם אדם אמין שבא לעשות את עבודתו נאמנה.

מידע נוסף על אזורי השירות שלנו:
דודי שמש בזכרון יעקב

דודי שמש ברמת ישי וטבעון

דודי שמש בעפולה ויוקנעם

אנחנו "סולאר ג'ינו" עוסקים בהתקנה ותיקון דודי שמש מעל 28 שנה, משווקים רק דודי שמש איכותיים ומבצעים את עבודתנו בזריזות שאינה באה על חשבון עבודה יסודית.


סולר ג'ינו, נייד: 052-3354699 – שלום