ההבדל בין דוד שמש לדוד חשמל

כולנו מכירים את התמונה של בתים בישראל אשר על גגותיהם מונחות חביות ענק- דודי שמש. דודי שמש הפכו להיות חלק חשוב בכל בית, עד כדי כך שבכל דירה חדשה, על פי חוק, נדרשת התקנה של דוד שמש. התקנת דוד חשמלי יכולה להתבצע לאחר שדוד שמש יצא משימוש או בהחלפת דוד חשמלי קודם. דוד שמש ודוד חשמלי שונים במיקומם, באופן פעולתם, באנרגיה המשמשת אותם לחימום המים וגם במחיר שלהם. האם בכל מקרה עדיף דוד שמש? מהם ההבדלים ואיך נדע מהו הדוד המתאים עבורנו?

עבודתו של דוד שמש

דוד שמש מותקן על הגג יחד עם מערכת סולארית הכוללת קולטי שמש, דוד ומערכת צינורות המובילים את המים אל הדירה. רוב דודי השמש היום כוללים גם מערכת חשמלית המאפשרת לנו לחמם את המים בימים בהם אין שמש. דוד שמש מאפשר לנו לחסוך כמויות עצומות של אנרגיה ולרתום לטובתנו את מקור האנרגיה העצום ביותר העומד לרשותנו- השמש. חיסכון בחשמל עבור כל בית וחיסכון באנרגיה לישראל כמדינה הופך את דוד השמש לאמצעי חיסכון גם למדינה וגם לכל בית בישראל.

עבודתו של דוד חשמלי

דוד חשמלי מותקן בתוך הדירה, רצוי במצב מאונך וקרוב ככל האפשר לברז על מנת למנוע התקררות של המים לאחר החימום. דוד חשמלי עובד באמצעות חשמל בלבד ולכן הוא גורם לנו להוצאות חשמל גדולות יותר גם בקיץ וגם בחורף. דוד חשמלי יותקן בדרך כלל בדירות שכורות בהן הוצאות החשמל הן על חשבון שוכר הדירה ולא על חשבון הבעלים או בבית בו המרחק בין דוד השמש לבין הדירה הוא גדול במיוחד.

מה עדיף?

בהשוואה בין דוד שמש לדוד חשמלי ישנם יתרונות וחסרונות לכל אחד. יתרונותיו של דוד שמש הוא בחיסכון הרב בחשמל, במיוחד בהסתכלות לטווח ארוך, ובתרומתו לאיכות הסביבה. חסרונותיו הם ההתקנה היקרה והמורכבת שלו. גם תיקון דוד שמש מורכב יותר בגלל מיקומו על הגג. יתרונותיו של דוד חשמלי הוא בהתקנה פשוטה ובנגישות הקלה אליו וגם בכך שהמים עוברים דרך קצרה יחסית מהדוד אל הברז. חסרונותיו הם בהוצאות החשמל הגבוהות לאורך כל השנה ובבזבוז החשמל שנעשה בארץ כמו שלנו שהיא שטופת שמש.

כאשר ההסתכלות היא לטווח ארוך, ההשקעה בהתקנת דוד שמש ללא ספק שווה את המאמץ. החיסכון בחשמל יבוא לידי ביטוי באופן קבוע לאורך שנים ויחזיר את ההשקעה.

אנחנו "סולאר ג'ינו" מתמחים מעל 28 שנים בהתקנה ותיקון דודי שמש וחשמל ומציעים דוודים איכותיים בלבד מחברות כמו "כרומגן" ו"נמרוד"


סולר ג'ינו, נייד: 052-3354699 – שלום