החלפת דוד שמש

דוד שמש הוא אחד המוצרים החשובים ביותר שיהיו לכם בבית ולמרות שהוא יקר, גדול ומורכב להתקנה, הוא למעשה אחד מהמוצרים העמידים ביותר שיש. למרות איכות הימים שלו יגיע היום שבו תצטרכו להחליף אותו וכדאי שתדעו מה לעשות. במאמר זה נסביר לכם לפרטי פרטים מה צריך לעשות כשצריך להחליף את הדוד, אם בכלל צריך להחליף אותו, וממה כדאי להיזהר.

האם הדוד שלכם באמת התקלקל?

יש הרבה מקרים בהם צריך להחליף את דוד השמש אך ממש לא בטוח שזה המצב שלכם. יכול להיות שזו בעיה שאפשר לפתור ואולי אפילו לפתור בעצמכם, ויכול להיות שמגיע לכם לכל הפחות פיצוי מהחברה שהתקינה. לפני שאתם מחלטים להחליף את הדוד חשוב לקבל חוות דעת אמינה שתסביר לכם מה המצב שלו ואם עוד לא עברו כמה שנים מאז שרכשתם אותו כדאי שתבדקו זאת לעומק. אריכות הימים של הדוד צריכה להגיע לכל הפחות לחמש שנים כאשר יש דודי שמש שיכולים להחזיק מעמד אפילו ליותר מעשור. תבדקו אותו ותבינו האם אפשר להחליף חלק, והאם זה משתלם.

בדקו את האחריות

אם דוד השמש שלכם נתקל בבעיה, כדאי שתתקשרו לאחריות. כל חברה שמכבדת את עצמה מעניקה אחריות והאחריות הזו יכולה להיות רלוונטית כמעט לכל בעיה כי דוד השמש למעשה לא אמור להתקלקל, אתם לא מתעסקים איתו כלל באופן ישיר. גם אם תצטרכו להחליף את דוד השמש, יש סיכוי שמגיע לכם פיצוי או לכל הפחות חוות דעת מעמיקה מטכנאי מקצועי שיסביר לכם מה בדיוק קרה לו. אם לא עברה תקופת האחריות תוכלו להיות כמעט בטוחים שהדוד שלכם לא אמור לסיים את חייו, כאשר יש מעט מאוד מקרים נדירים כאלו כאשר לרוב זוהי פגיעה חיצונית.

דברים שחשוב לדעת על החלפת דוד שמש

  • כאשר אתם צריכים להחליף את דוד השמש אל תוותרו על סקר שוק. אין ספק כי החלפת דוד שמש אינה תהליך פשוט נוכח המחירים הגבוהים של הדוד, מה גם שהתהליך דורש מכם זמן התעסקות לא מועט בכלל. עם זאת עליכם לבחור את הדוד המתאים רק אחרי שהבנתם מי החברות המוכרות והמנוסות ביותר שיש בארץ, כאשר רובן יעבדו בפריסה ארצית, וכך תוכלו לבחור לא רק את הדוד הזול ביותר אלא את דוד השמש המשתלם והטוב ביותר.
  • כאשר אתם מדברים עם אחת מהחברות שמשווקות דודי שמש תיקחו בחשבון שעליה לפנות את הדוד הישן. זה מעוגן בחוק וזה לא אמור לעלות לכם שקל. החברה שמתקינה את הדוד חייבת לפנות את דוד השמש הישן ועליכם לוודא שלא מוסיפים לכם לתשלום בגין הפעולה הזו. כמובן שעליכם לבדוק את המחיר כולו כולל מע"מ ולא לקבל תוספות לתשלום לאחר מכן בהפתעה, כאשר מדובר באותיות הקטנות בחוזה עם החברה.
  • דוד השמש חייב להגיע עם אחריות מלאה לפחות לכמה שנים. רוב החברות מספקות אחריות לשבע שנים אך יש חברות שיספקו לחמש או לעשר שנים ולכן עליכם לבדוק זאת מראש. חברה שמספקת אחריות לזמן רב תהיה חברה אמינה יותר ואתם יכולים להיות רגועים שהיא תהיה שם כדי לטפל בכל בעיה שתצוץ. כמובן שחוזה האחריות חייב להיות חוזה ברור וכתוב כדי שלא יהיו ספקות או בעיות לאחר מכן.

להחליף לדוד שמש משודרג

החלפת דוד שמש הוא לא תהליך שתבצעו מספר פעמים רב בחייכם. לרוב, משפחה תחליף דוד שמש פעם אחת או מקסימום פעמיים במהלך כל שנותיה ולכן חשוב מאוד לבחון את כל דודי השמש שיש בשוק ומוטב להשקיע בדוד שמש מתקדם וחסכוני, ולא בדוד שמש זול. כמובן שיש להתאים את דוד השמש בגודלו לכמות הנפשות ולאופי השימוש.