טיפים לתחזוקה נכונה של דודי שמש

דוד שמש הוא אמצעי יעיל במיוחד לחיסכון באנרגיה. בארץ כמו שלנו יש לו חשיבות לא רק בעונת הקיץ אלא גם בעונת החורף אשר גם בה לא חסרים ימים שטופי שמש שמחממים את המים ללא חשמל. מיקומם של דודי השמש הוא על הגג ולכן חשוב לתחזק אותם היטב לא רק מבחינת התפקוד שלהם אלא גם מבחינת היציבות שלהם. יציבות הדוודים חשובה גם בכדי שלא תמצאו את עצמכם יום אחד ללא דוד וגם על מנת שלא להוות סכנה בטיחותית לאדם שהולך ברחוב. איך לתחזק נכון דודי שמש? במה יש לטפל ומתי?

לחכות לאחרי החגים? אפשר גם לפני

כולנו נוטים לטפל בדברים כאשר יש צורך לעשות זאת ולא רגע אחד קודם. אל תחכו לסופות הגשם הראשונות בהן רוחות חזקות יאיימו להעיף את דוד השמש ממקומו או להביא לכך שהמנגנון החשמלי שלו (רוב דודי השמש כוללים מערכת משולבת של דוד שמש עם גוף חימום חשמלי) יצטרך לפעול במלוא כוחו על מנת לספק לכם מים חמים. כדאי לעשות טיפול מונע מדי שנה ועדיף רגע אחד קודם ולא בשיא הלחץ. אם על מטלות רבות אנו אומרים שנעשה אותן אחרי החגים, במקרה הזה אחרי החגים הוא בדיוק הזמן המתאים. יתכן שהדוד יצטרך טיפול או תיקון במהלך הקיץ, כאשר עבודתו כדוד שמש היא בשיאה ואז ישנו לחץ, אך טיפול מונע כדאי לעשות בין הקיץ לחורף.

לקלוט את השמש היטב

כל עוד ישנה שמש, היא זו שמספקת את האנרגיה לחימום המים ולכן חשוב שקרניה יקלטו היטב. לשם כך יש לבדוק מדי פעם את הקולטים הסולאריים, לבדוק שהם נקיים וכמובן שהם שלמים ולא שבורים. כך תקלט כמות מקסימלית של אנרגיה. הצינורות שבתוך קולטי השמש צריכים אף הם להיות נקיים ולא סתומים מאבנית או חלודה. בימים גשומים ומעוננים בהם השמש אינה יוצאת ומחממת את המים מופעל גוף החימום החשמלי. חשוב לבדוק כי גם גוף החימום החשמלי אינו דורש החלפה או תיקון. תקלות הקשורות למערכת החשמלית מגלים בעיקר בחורף, כאשר חימום המים תלוי בחשמל.

דוד שמש הוא אחת ההמצאות אשר חוסכות אנרגיה רבה בארץ כמו שלנו וחוסכות לכל אחד מאיתנו הוצאות חשמל מיותרות. תחזוק נכון של דודי השמש כך שיקלטו אנרגיה בכמות מקסימלית ויעמדו יציבים במקומם הוא חשוב.

אנחנו "סולאר ג'ינו" מתמחים כבר מעל 28 בהתקנת דודי שמש ותיקונם. אנו מספקים שירות מהיר, יעיל ומקצועי בכל אזור הצפון.


סולר ג'ינו, נייד: 052-3354699 – שלום