איתור נזילות בבית משותף

איתור נזילות באופן כללי אינו תמיד קל. כל עוד זוהי נזילה הקרובה לברז או לקיר שמאחורי האמבטיה הזיהוי הוא פשוט יחסית והתיקון הוא מיידי. ישנן נזילות שהתוצאה שלהן היא רטיבות באזור כלשהו בתקרה או בקיר שאינו רומז על מקור הבעיה. איתור נזילות בבית משותף הוא סבוך ומורכב עוד יותר. לעיתים הבעיה קיימת לאורך תקופה מבלי שהדיירים שמים לב לקיומה כי הרטיבות הנובעת מהנזילה אינה נראית בתוך הדירות אלא באזור נסתר בבניין. לכן, איתור נזילות בבית משותף הוא מורכב ולא כל אינסטלטור יעמוד במשימה- יש לפנות לבעל מקצוע המומחה בכך.

איתור נזילות

איתור נזילות

איך יודעים שישנה בעיה?

כאמור, כשהבעיה היא בצנרת המרכזית, לוקח זמן להבין שבכלל ישנה בעיה. הסימנים שיכולים לעורר חשד הם מים בלחץ נמוך, כלומר זרימת מים חלשה לאורך תקופה, חשבון מים גבוה המצביע על בזבוז מים לא ברור ולכן מעורר חשד לכך שיש נזילה וגם מים עכורים. הבעיות צריכות להופיע אצל מספר דיירים. אז כנראה הבעיה נובעת מהצנרת המרכזית ולא מהצנרת של אחת הדירות.

שיטות שונות לאיתור הנזילה

איתור נזילות בבית משותף מתבצע בכמה דרכים במקביל. זוהי עבודה מאתגרת שדורשת שימוש במספר אמצעים, כולל אמצעים משוכללים שנדרשת מיומנות רבה בעבודה איתם, כזו המאפשרת את ניתוח התוצאות והסקת מסקנות לגבי מקורות הנזילה. אחת הבדיקות השכיחות היא בדיקת זרימת מים בלחץ. בדיקה זו מאפשרת לאתר מקומות בהם ישנו איבוד מים חריג ולכן מצביעים על נזילה. אמצעי שני הוא מצלמה תרמית. ישנם כל הזמן פיתוחים בתחום המצלמות התרמיות. המצלמה התרמית עובדת באמצעות קרינה אינפרה אדומה ונותנת תמונה צבעונית המשקפת אזורים חמים וקרים. אזור קר מצביע על רטיבות וכנראה על מקור נזילה. מצלמה אחרת היא מצלמה אופטית איתה בודקים בעיקר צינורות מערכת דלוחין או ביוב. המצלמה מוחדרת אל תוך הצינור ומספקת תמונה של פנים הצינור, כולל אזור של סדק או חור המצביע על נזילה. מכשירים אלה נותנים תמונה ברורה ומקלים על איתור הנזילה. עם זאת, שימוש במכשיר אינו מספיק- דרוש גם הניסיון בעבודה איתו.

הכי חשוב- לא להתעלם

לעיתים יש לאנשים נטיה להתעלם ולטאטא מתחת לשטיח (במקרה הזה- מתחת לבלטות…) בעיות שלא מתחשק לעסוק בהן כמו בעיות אינסטלציה. זכרו שאלה בעיות שלא נעלמות מעצמן אלא רק מחמירות. פנו לבעל מקצוע מומחה ובדקו עם השכנים אם אתם חושדים שישנה בעיה.

אנחנו "סולאר ג'ינו" מומחים באיתור נזילות ותיקון והחלפת צנרות גם בבתים משותפים. אנו מצויידים במיכשור מתאים, בידע וניסיון של מעל 28 שנים בתחום.


סולר ג'ינו, נייד: 052-3354699 – שלום