איתור נזילות מים

בעיות של נזילות מים הן בעיות מטרידות ומציקות והפתרון שלהן אינו תמיד כה פשוט. איתור נזילות מים דורש עבודה יסודית. לא תמיד מקור הבעיה הוא הברז או סביבתו. לרוב מקור הנזילה הוא חלק בצנרת שאינו קרוב לברז או לאזור הניקוז ואז איתור הנזילה הוא מאתגר מאוד. כיוון שלנזילות או לרטיבות ישנן השלכות כמו היווצרות עובש, פטריות וחיידקים, איתורן במהירות הוא חשוב. לשם כך יש לפנות לאינסטלטור מומחה בתחום אשר מצוייד בציוד המתאים לאיתור מדוייק של הנזילה.

איתור נזילות

איתור נזילות

היכן יכולות להיווצר נזילות?

מערכת האינסטלציה היא מורכבת וסבוכה. היא מחולקת לשלושה חלקים עיקריים: צינורות המובילים מים נקיים, צינורות של מי דלוחין (מים אפורים כמו מי מכונת הכביסה) ומי ביוב ומערכת צינורות של מערכות הסקה ומיזוג. איתור נזילות מים מתחיל באיתור המערכת ממנה נובעת הנזילה. מיקום הנזילה, סוג הרטיבות (למשל האם אלה מים נקיים או מי ביוב) וגם בדיקות הנעשות מחוץ למבנה יכולות לתת מידע על מקור הנזילה.

אילו בדיקות ישנן לאיתור הנזילה?

איתור נזילות מים מתחיל בבדיקות פשוטות ואם אלה אינן נותנות תשובה מדוייקת ישנן בדיקות באמצעות מכשירים מתוחכמים שבעזרתם מצליחים להגיע למקור. בדיקות פשוטות הן בדיקות לחץ אותן ניתן לבצע בצנרת המים הנקיים. אם המערכת מאבדת מים באופן מחשיד יתכן שהנזילה נמצאת בה. אם החשד הוא דווקא במערכת הדלוחין או הביוב, חסימת מוצא הביוב ובדיקת המקום אליו נעלמים המים עשוי לתת מידע. עם זאת, במיוחד כאשר מדובר על מערכת מיזוג או הסקה או מערכת צנרת מרכזית של בניין יש צורך בבדיקות מסובכות יותר.

איתור נזילות באמצעות הטכנולוגיה

בדיקות אלה נעשות על ידי אינסטלטור מומחה ובעל ניסיון המצוייד במיכשור המתאים. אחד המכשירים היעילים לאיתור הנזילה הוא מצלמה תרמית. זוהי מצלמה הרגישה לחום וקור כשתוצאות הבדיקה באות לידי ביטוי על גבי מסך באמצעות צבעים. ככל שהצבע נוטה לכחול כך האזור הוא קר יותר. אזור קר מצביע על רטיבות ויכול להיות מקור הנזילה. מצלמה משוכללת יותר תצליח להבחין ולשדר הבדלי קור וחום דקים ולא רק הבדלים בולטים ולאתר גם מקור נזילה שאינו בולט על פני סביבתו. מלבד מכשיר משוכלל חשוב גם ניסיונו של האינסטלטור בקריאת הנתונים ותרגומם לאיתור הנזילה בשטח. גם מצלמות אופטיות המוחדרות לתוך צינור חשוד ומצלמות אותו מבפנים יסייעו באיתור הנזילה.

אנחנו "סולאר ג'ינו" בעלי ניסיון באיתור נזילות מים באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומשוכללים המביאים לאיתור מהיר של מקור הנזילה.


סולר ג'ינו, נייד: 052-3354699 – שלום