החלפת צנרת בבית משותף

מרגישים כי למים שאתם שותים יש לאחרונה טעם וריח לא נעימים? פתאום חשבון המים קפץ באופן בלתי מוסבר? פגשתם יותר משכן אחד המתלונן על אותן בעיות? אלה בדיוק הסימנים לכך שהצנרת בביתכם דורשת החלפה. נכון, מדובר על פרוייקט לא קטן, אך באיזשהו שלב יש לבצע אותו. בישראל ישנם בניינים ישנים רבים שהוקמו בשנות השבעים ואף קודם שמעולם לא הוחלפה בהם צנרת. אין ספק כי בשלב מסויים יהיו לכך השלכות. החלפת צנרת בבית משותף היא משימה המיועדת למומחים ומקצועיים בלבד- אל תעבדו עם אינסטלטור אשר אינו מומחה בתחום זה.

החלפת צנרת

החלפת צנרת

טיפול מקומי אינו תמיד יעיל

ממש כפי שכדור נגד כאבים כלליים אינו תחליף לאנטיביוטיקה, כך תיקון מקומי ונקודתי של הצנרת אינו פתרון להחלפתה. תיקון מקומי ניתן לעיתים לביצוע אך כאשר הצנרת כולה היא חלודה ורקובה, תיקון זה יעזור באותו מקום אך הבעיה תצוץ במקום אחר. בבניינים ישנים צנרת הבניין עשויה לרוב מברזל. היום כבר לא משתמשים בצינורות מברזל כי הם ידועים בנטיה שלהם להחליד ולצבור אבנית. שתיית מים מלאים בחלודה אינה מומלצת בכלל. רקבון ובעיות בצנרת יגרמו ללחץ מים נמוך המביא לזרם חלש ומטריד וגם לחשבונות מים גבוהים. זה הזמן להחליט על החלפת הצנרת.

כיצד נעשה התהליך?

תהליך החלפת צנרת בבית משותף כולל מספר שלבים ואינו קורה מהיום למחר. התהליך מתחיל באיתור מקורות הבעיה. לרוב בצנרת ישנה יהיו מספר מקורות שידרשו החלפת מספר חלקים בצנרת אם לא את הצנרת כולה. איתור בעיות הנזילה יעשה באמצעות בדיקות לחץ וגם באמצעות מכשירים נוספים כמו מצלמות תרמיות. גם בצנרת הביוב עשויות להתגלות בעיות ולכן החלפת הצנרת תכלול בדרך כלל גם החלפת צנרת הביוב. לאחר איתור מקורות הבעיה ימליץ האינסטלטור על המשך העבודה- בבתים ישנים יהיה מדובר על החלפת הצנרת כולה. הוא גם ימליץ על הצינורות המתאימים ויבצע את העבודה לאחר אישור מטעם הדיירים.

פלסטיק ואלומיניום- שילוב מנצח

ישנם מספר סוגי צינורות בהם נעשה שימוש. כל הצינורות עמידים בפני חום ולחץ. מספר סוגים של צנרות השכיחות היום כמו מולטיגול או צנרת SP הן צנרות בהן יש שילוב של פלסטיק ואלומיניום. הפלסטיק מפחית את הצטברות האבנית והאלומיניום משמש חומר מבודד. חשוב לבחור בעל מקצוע המבין היטב בתחום, עוסק בו כבר שנים ומאחוריו רזומה עשיר של החלפת צנרת בבתים משותפים.

אנחנו "סולאר ג'ינו" עוסקים בכל עבודות האינסטלציה ומבצעים החלפת צנרת בדירות וגם בצנרת מרכזית של בתים משותפים. עובדים ביעילות ומשתמשים בצינורות איכותיים בלבד


סולר ג'ינו, נייד: 052-3354699 – שלום