תיקון צנרת בבית משותף

בבתים רבים בישראל ישנה מערכת צינורות ישנה ובלויה. הדבר גורם לבעיות רבות בתחום האינסטלציה והמים בבניין. במיוחד בבתים ישנים אשר הצנרת מעולם לא הוחלפה בהם, צצות ועולות בעיות. צנרת בבתים ישנים עשויה לרוב מברזל כך שהיא מועדת לבעיות: החלדה וקורוזיה הגורמות לאיכות מים ירודה. לכן, תיקון צנרת בבית משותף מדי פעם היא בלתי נמנעת וגם בשלב מסויים החלפת הצנרת כולה לצנרת חדשה ועמידה יותר.

החלפת צנרת

החלפת צנרת

סימנים לכך שנדרש תיקון בצנרת המרכזית

בניגוד לנזילה מצנרת שישנה בתוך דירה ומתגלה במהירות רבה יותר, לנזילה מצנרת ראשית לוקח זמן רב יותר להתגלות- הדיירים לרוב אינם רואים כי בנקודה כלשהי בבניין ישנה רטיבות. איך בכל זאת ניתן לעלות על כך שיש בעיה? סימן אחד הוא זרימת מים בלחץ נמוך- אם אצל כל הדיירים או חלקם ישנה זרימת מים בלחץ נמוך והזרם חלש יתכן שישנה בעיה בצנרת המרכזית. סימן נוסף הוא חשבונות מים גבוהים. חשבונות גבוהים אצל חלק מהדיירים במשך מספר חודשים מצביעים על נזילה בצנרת המרכזית וסימן נוסף הוא איכות המים. אם המים עכורים ומכילים חלודה הדבר עשוי להצביע על בעיה.

איתור מקור הנזילה כחלק חשוב מהתיקון

עבודת אינסטלציה חכמה נעשית קודם כל באמצעות אבחון מדוייק של מקור הבעיה. הדבר דומה לעבודתו של רופא- הוא לא ייגש לביצוע ניתוח לפני בדיקה ואבחון מדוייקים. בדיקה רפואית מדוייקת תאפשר לרוב טיפול קל יותר בבעיה ותחסוך ביצוע ניתוח. כך גם באינסטלציה- תיקון צנרת בבית משותף נעשה קודם כל באמצעות עבודה מקדימה של איתור מקור הבעיה. איתור זה יעשה באמצעות בדיקות לחץ המצביעות על המקום בו המערכת מאבדת מים בכמות חריגה. לאחר איתור האזור הבעייתי מאותר אזור ספציפי עוד יותר באמצעות מיכשור טכנולוגי כמו מצלמות תרמיות או מצלמות אופטיות זעירות. חשוב לעבוד עם אינסטלטור מומחה המצוייד במיכשור מתקדם ומיומן בעבודה עימו.

תיקון הצנרת גם ללא החלפה

תיקון צנרת לאחר איתור מדוייק יכול להתבצע גם ללא החלפה של צנרת או החלפה של קטע ספציפי. אם מדובר על נזילה באזור מסויים ניתן לאטום אותו בעזרת חומר מיוחד המוחדר לצינור. ניתן גם להחליף קטע צינור פגום, ולעיתים נדרש רק חיזוק החיבורים בין חלקים שונים של הצינור.

אנחנו "סולאר ג'ינו" עוסקים כבר 28 שנה בעבודות אינסטלציה מורכבות, כולל תיקון צנרת בבית משותף, ומבצעים את העבודה ביעילות לאחר בדיקות המעלות תוצאה ברורה ומדוייקת.


סולר ג'ינו, נייד: 052-3354699 – שלום