פיצוץ בצנרת

פיצוץ בצנרת יכול להפוך את היום שלכם לסיוט. יכול להיות שזה נגרם מחבלה כלשהי ואולי באשמתכם, ויכול להיות שזה קרה פשוט כי מדובר על צינור בלוי ומיושן שכבר מזמן הייתם צריכים להחליף. למה נגרם הפיצוץ? מה צריך לעשות כדי לעצור אותו כמה שיותר מהר? זה הזמן לגלות את כל התשובות ולהבין אחת ולתמיד מהם שלבי הפעולה הנכונים ברגע שפיצוצים בצנרת מטרידים אתכם.

מה ההבדל בין נזילה לפיצוץ בצנרת?

עולם האינסטלציה עשיר במגוון רחב של בעיות. יכול להיות שהצנרת הביתית שלכם תסבול מדליפה, יכול להיות שתהיה נזילה קטנה ויכול להיות שיהיה פיצוץ משמעותי, לא כזה שעושה בום אלא מיפם שיוצאים בשצף קצף. למעשה, ההבדל בין פיצוץ לנזילה הוא סמנטי בלבד ולמעשה מדובר על אותה הבעיה אלא שפיצוץ בתוך הצנרת בדרך כלל יהיה מאופיין בכמות מים מאסיבית יותר שיוצאת החוצה. לעתים אפשר לראות פיצוצים בצנרת בצינורות עירוניים שיהיו גדולים במיוחד אך גם בבית מדובר על כמות מים נכבדת, שיכולה להתבטא גם במאות ואלפי שקלים בסוף החודש בהתאם לגודל הנזילה.

למה פיצוץ בצנרת מסוכן?

פיצוץ בצנרת יכול להיות מסוכן מכמה בחינות כאשר ברמה המיידית הוא יכול לגרום להרס של מוצרי חשמל ורהיטים שנמצאים בקרבו.  המים יכולים להרוס מוצרים רבים אפילו רק במגע ובלי השרייה שלהם במים לאורך זמן וכך למעשה סלון עם ריפוד עדין, רהיטים מעץ, טלוויזיה, רמקולי וכולה, כולם יכולים להיפגע. כמו כן, הקיר או התקרה יהיו מלאים במים וכך הבידוד התרמי ירד באופן משמעותי ויכול להחריב את איכות חייכם. יחד עם זאת, הפיצוץ יכול לבזבז לכם מים רבים מה שיתבטא בחשבון  מים גבוה מאוד בסוף החודש. ככל שהבעיה תחמיר יותר כך עלות תיקון הנזקים תגדל גם היא.

איך מטפלים בפיצוץ בצנרת?

כדי לטפל במצב העגום שנוצר יש להזמין אינסטלטור באופן מיידי. אינסטלטור או מאתר נזילות הם היחידים שיוכלו לפתור את הבעיה במקצועיות ובאמינות. הבעיה חייבת להיפתר תחילה על ידי איתור הנזילה המדויק לפיצוץ. כדי לאתר את המקום יש להשתמש בכלים מתקדמים כמו למשל מצלמות תרמיות או מצלמות סיב אופטי, כאשר הסימנים הוויזואליים הראשונים של הפיצוץ יהיה בדרך כלל כלליים מידי ולא יסבירו היכן המקום הספציפי שממנו מגיעה הנזילה הבעייתית. הסימנים הוויזואליים הראשונים יכולים להתגלות גם באופן עצמאי.

מה עושים אחרי שגולתה הנזילה?

אחרי שהאינסטלטור גילה היכן קרה הפיצוץ, עליו לסגור את שיבר המים הראשי, אם זה לא נסגר עד כה, דבר שמומלץ לכולם לעשות ברגע שיש פיצוץ, ולתכנן מהם הצעדים הנכונים ביותר למען טיפול בבעיה. בעבר היה צורך לקדוח בקיר ולחצוב אותו לחלוטין כדי להגיע אל חלקי הצינורות אך כיום יש מצלמות מיוחדות שמכילות גם אמצעים משופרים כדי לסתום את הפיצוץ בלי צורך לחצוב בקיר. כמובן שהשיטות האלו לא יהיו שימושיות תמיד אך למעשה ברוב המקרים לא יהיה צרוך בהליך כירורגי כדי לטפל בה.

ממה יכול להיגרם הפיצוץ?

פיצוץ בצנרת יכול להתרחש בגלל כמה סיבות כאשר אחת הסיבות הנפוצות ביותר היא כמובן שחיקה של הצינור. אחרי שנים רבות יכול להיות שקצת תשכחו מהצנרת הביתית שלכם שיכולה להחליד ולהתבלות, ויכול להיות שגם חיבור אחד יהיה פחות חזק ממה שנראה לכם. במצבים כאלו בדיקות תקינות יכולות להיות פתרון מעולה אך אם כבר קרתה הנזילה הרצינית, אין מנוס מקריאה לאינסטלטור. כמו כן, יכול להיות שקדיחה בקיר שלא במקום הנכון גרמה לצינור מסוים להתפוצץ ולכן צריך לשאול היטב היכן אתם קודחים או תוקעים מסמרים.