פתיחת סתימות ביוב

סתימה בביוב איננה אירוע נעים אך הוא מתרחש מדי פעם. לשם פתיחת סתימות ביוב יש להזעיק אינסטלטור בעל ניסיון בתחום ובעל ציוד מתאים. אמנם יכולות להיות סתימות אשר נפתחות ומשוחררות בקלות יחסית ובאמצעים ידניים, אך ישנן גם סתימות קשות אשר דורשות אמצעים מתקדמים יותר. כאשר מדובר למשל על בורות ביוב עמוקים שהתמלאו ונסתמו, יש צורך בכלים מיוחדים על מנת להתגבר על כמות השופכין והפסולת הנמצאת בבור. כך גם לגבי בורות ספיגה אשר התמלאו ונסתמו או כאשר מבנים נמוכים כמו מרתפים או מקלטים הוצפו במי ביוב.

ביוב

ביוב

כיצד ניתן להתגבר על סתימות מסוג זה?

כיוון שפתיחת סתימות ביוב כרוכה במגע עם גזים וחומרים רעילים ועם כמות גדולה מאוד של מי ביוב ופסולת, היא נעשית באמצעות מיכלית מיוחדת הנקראת ביובית. יתרונותיה של הביובית הם באפשרות להתקרב באמצעותה אל מקום הסתימה, במיכל הגדול המותקן על גביה אשר ניתן לשאוב לתוכו כמות גדולה של פסולת מבור הביוב וגם בעוצמת המשאבה שלה אשר מבצעת את השאיבה במהירות גבוהה. מיכל מלא של ביובית הוא בנפח של 20-22 מ"ק, שזהו נפח גדל מאוד. כך ניתן באמצעות שאיבה יחידה לשאוב את כל הפסולת ומי הביוב שהצטברו בעקבות הסתימה. לעיתים אופן פתיחת הסתימה לא יעשה באמצעות שאיבה אלא באמצעות הסנקה. הסנקה היא החדרת מים בלחץ גבוה אשר משחררים את הסתימה ומוציאים החוצה את הפסולת.

פתיחת הסתימה- תחילת הפתרון

פתיחת סתימות ביוב אינן מהוות תחליף לבדיקת מקור הבעיה. פתיחת הסתימה היא רק חבישת הפצע ולא טיפול מעמיק בבעיה. סתימות בביוב יכולות לנבוע מסיבות שונות אשר על האינסטלטור למצוא מהן וגם למצוא להן פתרון. אחת הסיבות השכיחות לסתימות בביוב, במיוחד באזורים כפריים, היא שורשים החודרים לביוב. בכדי להוציא את השורשים שהם פעמים רבות עבים וחזקים יש צורך במיכשור מתאים. סיבה נוספת היא צינור שנשבר וישנן סיבות נוספות. על מנת לאתר את מקור הבעיה נדרש ציוד טכנולוגי כמו מצלמות אופטיות זעירות המוחדרות אל תוך צינור הביוב ומצלמות אותו מבפנים. כך ניתן להגיע למקור הבעיה ולמצוא לה פתרון.

אנחנו "סולאר ג'ינו" עוסקים בפתיחת סתימות ביוב כבר מעל 28 שנה, בעלי האמצעים לפתיחת סתימות ביוב קשות, לאיתור מקור הבעיה ולמציאת פתרון שיתאים לטווח ארוך.


סולר ג'ינו, נייד: 052-3354699 – שלום