צינור ביוב

מערכת האינסטלציה של דירה או בניין וגם של התשתית העירונית כוללת שתי מערכות משנה: צנרת המזרימה מים נקיים וצנרת ביוב המזרימה מי שופכין אל תוך מערכת הביוב המרכזית. צינור ביוב, כמו כל צינור אחר, עשוי להשחק, להסדק, לגרום לנזילות, להסתם ושלל מצבים אשר במידה ולא יטופלו בזמן יביאו לבעיות שאף אחד מאיתנו לא אוהב להתקל בהן- סתימת מערכת הביוב, הצפת מי ביוב בדירה, במחסן או בחצר ועליית ריחות לא נעימים. בעיות במערכת הביוב מהוות מפגע תברואתי וסביבתי. לכן, כדאי מאוד להמנע מבעיות אלה באמצעות טיפול שוטף או לפחות לאתרן בזמן ולטפל בהן בעודן קטנות וקלות לטיפול.

צינור ביוב

צינור ביוב

זה הזמן להחליף ולשקם את הצנרת הישנה

צינור ביוב של היום הוא לא מה שהיה פעם. במיוחד בבתים ישנים שנבנו בשנות השבעים או קודם לכן מערכת האינסטלציה היא מיושנת ושחוקה ועבודתה השוטפת היא בגדר נס כמעט. בעבר השתמשו בצינורות ביוב העשויים ברזל. היום אין עוד שימוש בצינורות ברזל. הברזל מחליד ועובר תהליך של קורוזיה אשר שוחקת אותו. החלפת צינורות ביוב אינה אומרת החלפת כל קו הביוב. מדובר על קטעים שחוקים המוחלפים בקטעי צינורות חדשים. באמצעים מתקדמים נעשה היום איתור הקטעים הבעייתיים והשחוקים והחלפתם תוך מינימום פגיעה בשטח והחדרת קטע צינור חדש במקום קטע הצינור הפגום.

החלפה או שיקום נתחיל בצילום

מערכת הביוב מזכירה לא מעט את הגוף שלנו- שתי המערכות בנויות צינורות צינורות העלולים להסתם או להשחק עם הזמן. כמו בגופנו, היום גם טיפול במערכת האינסטלציה מתחיל בצילום. בעלי מקצוע מנוסים בתחום מצויידים בציוד משוכלל באמצעותו ניתן לראות צינור ביוב מבפנים ולאתר את מיקומה המדוייק של הבעיה. הציוד הוא מצלמות זעירות בעלות סיב אופטי המושחלות אל מעמקי צינור הביוב ומראות את מצבו לכל אורכו. גם מצלמה תרמית המשדרת תמונת צבעים על פי אזורים חמים וקרים עוזרת לאתר מקור נזילה שהוא אזור קר יותר. גם הטיפול, כמו האיתור, יכול להיות נקודתי. לעיתים יהיה הטיפול החלפת קטע צינור המוחדר ומונח במקום קטע צינור ישן ולעיתים מוחדר רק חומר איטום המהווה שכבת בידוד נוספת המכסה את האזור השחוק ופותרת את הבעיה.

סוגי צינורות

היום ישנם מספר סוגים של צינורות ביוב: צינור העשוי נחושת המונעת הדבקות משקעים על הדפנות אך דורשת מיומנות בהרכבה, צינור העשוי ברזל מגלוון- צינור בתוך צינור, וצינור מולטיגול או SP העשוי אלומיניום בשילוב פלסטיק.

מערכת הביוב מהווה תחום אפור ולא אטרקטיבי בו אף אחד מאיתנו לא אוהב לעסוק. למרות זאת אל תזניחו גם את המערכת הזו. בצעו בה בדיקות שוטפות והיו עירניים לבעיה לפני שתצוץ ותעלה אל פני השטח…

אנחנו "סולאר ג'ינו" מעניקים שירותים שונים הקשורים למערכת הביוב כמו פתיחת סתימות, איתור


סולר ג'ינו, נייד: 052-3354699 – שלום