שרברב בקריות

בעיות במערכת האינסטלציה הן בעיות בהן אף אחד מאתנו לא אוהב להיתקל. עם זאת, לרוב הן מצריכות טיפול מיידי. במיוחד כאשר מדובר על פיצוץ בצינור או עליית מי ביוב המפיצים ניחוח בבית, הטיפול צריך להיות מהיר וגם יעיל. שרברב הוא מבעלי המקצוע המבוקשים ביותר בקרב בעלי המקצוע העוסקים בתחומי התחזוקה. מדוע ישנן בעיות כה רבות במערכת האינסטלציה ואיך למצוא את השרברב שייתן לכם מרווח נשימה עד לבעיה  הבאה?

תיקון צינור

מים, אבנית וכל השאר

הצינורות המרכיבים את מערכת האינסטלציה מזרימים בתוכם מים. המים הם כמובן נהדרים אך מחפשים כל דרך מילוט מהמקום בו הם זורמים. לכן, כל סדק קטן בצינור מנוצל לפריצת דרך חדשה אותה אנו רואים כנזילה או כתם רטיבות. עם זאת, לא רק המים "אשמים" בבעיות שישנן בצנרת. גם צינורות, במיוחד צינורות העשויים חומרים זולים יחסית נשחקים עם הזמן, לעיתים מחלידים וכך נוצרים בהם סדקים. סתימות בצינור נוצרות בעקבות הצטברות אבנית שישנה במים או גורמים חיצוניים שיוצרים סתימה בפתח הצנרת כמו שורשים החודרים לצנרת הביוב. כל שרברב בקריות יעיד כי שימוש במהלך הבניה בחומרים זולים והתקנת הצינורות באופן לקוי יוצרים בעיות.

עבודה רבה לא מעידה בהכרח על מקצועיות

אז איך למצוא שרברב בקריות שיתמודד עם הבעיות, גם המורכבות ביותר ואיך לדעת מראש האם שרברב עומד לעשות נזק יותר מאשר תועלת? אם שרברב אומר לכם כי ישנה נזילה בכמה מקומות או שיש לשבור חלק נכבד מן הקיר או הרצפה, הדבר צריך להדליק נורה אדומה. שרברב בקריות או בכל מקום אחר שהוא מקצוען ורציני רוכש לעצמו עזרים חדשניים כמו מצלמה תרמית או מצלמה בעלת סיב אופטי שבאמצעותם ניתן להתמקד ולגלות את הנקודה הבעייתית כך שאין צורך לשבור חצי קיר אלא רק את האזור בו ישנה בעיה. שאלו את האינסטלטור עוד בזמן הבירור האם הוא עובד בעזרת אמצעים אלה. אם כן, הדבר מצביע על רצינות ומקצועיות.

לבחור שרברב באזור המגורים

כיוון שבעיות אינסטלציה דורשות טיפול מהיר, כדאי לבחור שרברב בקריות רק אם זהו אזור מגוריכם. היענות מהירה לקריאה ונגישות יכולות מאוד לעזור במיוחד במצבי חירום כמו פיצוץ בצינור. עם זאת, אל תבחרו כל שרברב בקריות. כדאי עוד לפני שאתם נקלעים לצרה למצוא שרברב לעת הצורך. ניתן לעשות זאת באמצעות חברים שיתנו המלצה או האינטרנט. אל תהססו לבדוק שיש לאותו אינסטלטור תעודה מקצועית וכמובן נסו לשמוע כבר בטלפון האם הוא משדר אמינות והאם הוא נותן אחריות על עבודה שביצע ולכמה זמן.